Strona www.bikko.pl korzysta z technologii, która uzyskuje informacje z komputera bądź innego urządzenia osoby odwiedzającej podłączonego do sieci (między innymi z plików cookie). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.bikko.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej w naszej polityce prywatności polityce prywatności ».

Zamknij

Producenci / Marki

Firma Kellys

Producent rowerów Kellys

Historia firmy Kellys

Kellys to jeden z największych producentów rowerów i akcesoriów rowerowych w Europie. Na rynku europejskim posiada montownie na Słowacji w dawnej fabryce Škoda. Firma  powstała w 1991 roku, pod własna nazwą sprzedaje rowery od 1994. Marka Kellys należy do amerykańskiej grupy Cycle Source Group z siedzibą w New York. W ofercie firmy znajduje się większość typów rowerów.

Polityka rozwoju tej marki oparta jest na rozważnym analizowaniu rynku i niepodejmowaniu pochopnych kroków.  Najlepiej rozbudowana jest gama hardtaili MTB i rowerów trekkingowych z serii Fitness. Kellys skupia się głównie na produkcji rowerów z kołami 26”, rozmiar  ten zapewnia im największe grono odbiorców.

Kelly's to ponad 50 000 sprzedanych rowerów każdego roku na europejskim kontynencie, co przekłada się na 10% udział w całkowitej produkcji grupy Cycle Source Group.

 

Firma Merida

Firma Merida producent rowerów

Historia firmy MERIDA

Merida Industry Co., LTD została założona w 1972 r. przez Dung-Huanga i obecnego dyrektora Tsenga. Duży sukces firmy pozwolił w ciągu trzech lat istnienia na rozpoczęcie produkcji BMX-ów oraz zakupienie nowoczesnego sprzętu do malowania. Wysiłki zostały docanione przyznaniem medalu „A Class Quality Control Factory”. W 1980 r. po raz pierwszy został użyty firmowy znak MERIDA  podczas malowania rowerów. W tym czasie produkcja wzrosła do 60.000 szt. miesięcznie. Dzięsięć lat później Biuro Inspekcji Towarów nadało firmie order „Excellent Quality Factory”, a w ciągu kolejnych sześciu lat MERIDA otrzymała certyfikat jakości ISO 9002.

Obecnie siedziba główna znajduje się w Yuanlin na Tajwanie, laboratorium mieści się w Magstadt w Niemczech, natomiast produkcja odbywa się w Chinach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego systemu produkcyjnego 3T - Toyota Production System, Total Quality Control, Total Product Maintenance - powstają najlepsze jakościowo rowery.

Obecnie MERIDA jest dystrybutorem najlepszej jakości rowerów w 68 krajach na świecie w tyl w Polsce.

Sprzedaż na arenia międzynarodowej sięga 450.000 szt., w tym w samych Chinach osiąga ona 300.000 szt. rocznie.

MERIDA POLSKA

Polski oddział firmy powstał w 1997 r. pod nazwą "BIKE SPORT" z główną siedzibą w Gliwicach. Celem przedsiębiorstwa było stworzenie rozbudowanej struktury dystrybucji najwyższej jakości produktów, obejmującej obszar całej Polski. W wyniku umowy z tajwańskim koncernem, w 2001 r. firma zmieniła nazwę na MERIDA POLSKA.

Obecnie MERIDA POLSKA to wyłączny dystrybutor rowerów, części i akcesoriów rowerowych oraz odzieży kolarskiej marki MERIDA. Firma zajmuje sie również dystrybucją akcesoriów i części rowerowych takich marek jak: B-skin, DT-Swiss, De-one, a także ogumienia rowerowego  Maxxis, CST.

Informacja zaczerpnięta ze strony:
http://www.rowerymerida.pl

 

Firma Romet

Romet marka producent rowerów

Historia firmy Romet

W 1949 roku powstała największa polska fabryka rowerów: "Romet" w Bydgoszczy. Przedsiębiorstwo skupiało kilkanaście zakładów produkcyjnych w Bydgoszczy, Poznaniu oraz Czechowicach-Dziedzicach. W 1953 roku podjęto decyzje o wybudowaniu nowego centralnego zakładu w Bydgoszczy. W latach sześćdziesiątych zakład w Czechowiach wyłączono z Zakładów Rowerowych Romet. W latach 90 śląski oddział usamodzielnił się, a Zjednoczone Zakłady Rowerowe Romet zmieniły nazwę na Zakłady Rowerowe Romet w Bydgoszczy. Firma składała się z oddziałów: Zakład R-1 w Bydgoszczy - centralny, największy. Produkował szeroką gamę rowerów dziecięcych i dla dorosłych. Zakład R-2 w Poznaniu - produkował łańcuchy (nie tylko rowerowe), piasty , osprzęt oświetleniowy, oraz rowery dziecięce. Trzeci co do wielkości Zakład R-3 w Jastrowiu (najmniejszy) - produkcja rowerów na kołach 12"-24". Zakład R-4 w Kowalewie Wielkopolskim. Drugi co do wielkości. Tutaj były produkowane legendarne składaki (Wigry) na kołach 20" i 24" oraz rowery górskie, terenowe i BMX'y. Zakład R-5 w Wałaczu. Produkował piasty, mechanizmy korbowe oraz inne elementy układu napędowego. Zakład R-6 - zakłady transportowe. Tutaj działał ośrodek badawczo-rozwojowy.

W szczytowych latach produkcja "Rometu" osiągała 1.000.000 - 1.200.000 sztuk rocznie. Na polskich ulicach królowały modele: Wigry, Jubilat, Zenit, Konsul, Gazela, Kometa, Wagant, Passat, Meteor, Orkan, Jaguar, Huragan, Universal, Reksio, Flaming,

W roku 1991 zakłady zostały przekształcone w spółkę akcyjną o nazwie Zakłady Rowerowe "Romet" Spółka Akcyjna. W wyniku nieudanego procesu prywatyzacyjnego zakład został postawiony w stan upadłości i w 1998 roku sąd wystawił go na sprzedaż. Zakład R-1 zlikwidowano. Część zakładu R-2 w Poznaniu zlikwidowano, część przekazano w prywatne ręce. Inwestor kontynuował produkcje łańcuchów i oświetlenia. W 1999 roku firma Arkus s.c. kupiła zakład R-3 w Jastrowiu i rok później R-4 w Kowalewie. Nowy właściciel przejął całą załogę oraz uzyskał prawo do marki "Romet" oraz takich hitów jak Jubilat czy Wigry. Zakład R-5 został przekształcony w spółkę pracowniczą.

W 2009 roku firma Arkus&Romet Group rozpoczęła produkcje i sprzedaż rowerów pod marką "Romet" nawiązujących do znanej w PRL'u marki. Odświeżono logo (pegaz), i powrócono do starych nazw.

Obecnie firma Arkus & Romet zajmuje sie nietylko sprzedażą samych rowerów ale także motorów, skuterów oraz pojazdów elektryczych np. Romet 4E. W 2012 roku Firma Arkus & Romet Group została wyłącznym importerem koreańskiej marki motocykli Hyosung w Polsce.

Informacja zasięgnięta ze strony:
http://www.encyklopediarowerowa.pl/romet.html
http://www.arkus.com.pl/linia-czasu/

 

Firma Mexller

Firma Mexller

Historia firmy Mexller

Firma Mexller to jeden z czołowych polskich producentów rowerów, który w swojej ofercie posiada rowery dziecięce, młodzieżowe, mtb, miejskie oraz trekkingowe. Rowery tej firmy charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem jakości do ceny.

Przeważnie producent skupia sie na produkcji rowerów z myślą o najmłodszych, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z jazdą na rowerze.

W zależności od wieku i wzrostu można dobrać odpowierdni rower dla swojej pociechy:
na kołach 16”, np. Pinki 16'', BMX 16'',  na kołach 20”, np. Lassie, BMX 20'' Maxi itp.

Uzupełnieniem i tak już bogatej kolekcji są rower miejske, które zapewnia wygodę i komfort obsługi potrzebny do podróżowania po meście. Rowery te są wyposażone w błotniki, oświetlenie zasilane z dynama tradycyjnego i bagażnik. W większości wyposażone są w piastę wielobiegową Shimano typu Nexus 3. Lekka rama z niskim przekrokiem pozwala na wygodne wsiadanie i jazdę w spódnicy. Najpopularniejsze modele to: Mexller Village, Rossa, Gulietta.

 

Firma UNIBIKE

Logo producenta UNIBIKE

Firma Unibike powstała w 1990 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Bydgoszczy, gdzie zlokalizowana jest część handlowa firmy. Jako jedna z pierwszych wprowadziła na polski rynek rowery producentów zagranicznych. Początki nie były łatwe, ale dzięki efektywnej współpracy z kontrahentami pozycja na rynku umacniała się z dnia na dzień. Polska technologia montażowa i rozsądny dobór części sprawiają, że rowery Unibike mają doskonałą relację jakości do ceny! Rowery składane są na komponentach wielu renomowanych firm, takich jak: Shimano, Suntour, Vuelta, Schwalbe, Kalloy, RST, Tektro orazTranz X.

Jest sprawą oczywistą, że podstawowym celem każdej firmy jest osiągnięcie zysku ze swojej działalności – i ten cel chyba  udało sie osiągnąć.

Doświadczenie w prowadzeniu prywatnego przedsiębiorstwa, jak i działalności na rynku, zdobyte w minionym latach pozwoliło firmie Unibike na przedstawienie przyszłemu klientowi różnorodnej oferty, tak pod względem asortymentu towarów, jak i zasad współpracy. Obecnie, Unibike jest jednym z największych dostawców rowerów oraz części rowerowych na rynku polskim. W ofercie można  znaleźć całą gamę rowerów różnego przeznaczenia, poczynając od rowerów dziecięcych, poprzez górskie i terenowe, a na miejskich i trekkingowych kończąc. Poza tym w sprzedaży producent posiada części rowerowe wielu renomowanych firm, takich jak Schwalbe, Jagwire, Busch+Muller, Kalloy, Shimano, Sram, Tektro, Tranz X, Vuelta, SR Suntour, Beto, KT, VP Components, i wiele, wiele innych.

Na zakończenie firma Unibike może poszczycić się wyróżniem w renomowanym rankingu "FORBES 2010" w kategori przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

Link do strony producenta:
http://www.unibike.pl/

 

Firma WHEELER

Wheller

Zobowiązanie. Pasja. Entuzjazm.

Firma WHEELER została założona w 1972 roku, a od roku 1975 jej produkcja jest skierowana do wymagających  klientów na całym świecie. Innowacyjność jest to główne motto firmy WHEELER. Ponad 35 lat w branży rowerowej przekształciło firmę Wheeler z małej manufaktury do bardzo wyspecjalizowanej firmy produkującej rowery. Nie jesteśmy tylko kolejną marką rowerową, jesteśmy jednym z największych i najbardziej innowacyjnych producentów rowerów. Posiadamy dwie fabryki  oraz zespół specjalistów w kraju i za granicą, którzy stale testują każdy rower według najwyższej jakości standardów. Międzynarodowy zespół projektantów dostarcza pomysłów, wiedzy technicznej i specyfikacji dla każdego modelu. I w ten oto sposób rowery Wheeler to nie tylko know-how zdobyte na przestrzeni lat, ale jeszcze z większym zaangażowaniem, pasją i entuzjazmem wciela hasło POWER OF MOVEMENT

Progres. Dizajn. Jakość.

Oferowanie gotowych rowerów to tylko część naszej polityki. Czyniąc to zdecydowaliśmy  się   podkreślić doskonałą dbałość o każdy szczegół roweru. Tylko najlepsze materiały i najwyższej klasy podzespoły zostały wybrane do danej linii modelu i kryteriów cenowych. Zapewniając nowoczesne zaplecze do produkcji oraz montażu rowerów, wspieramy  naszych pracowników w ich rzemiośle. Dzięki wieloetapowemu systemu kontroli jakości w trakcie produkcji oraz użyciu tylko wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości, gwarantujemy produkt bezpieczny, komfortowy z odpowiednią geometrią do wybranych zastosowań.

Funkcjonalność. Komfort. Bezpieczeństwo.

Przy wyborze komponentów projektanci Wheelera polegają nie tylko na swojej wiedzy oraz doświadczeniu, ale także biorą pod uwagę opinie i wrażenia jakimi dzielą się użytkownicy rowerów. Do montażu rowerów używa się tylko najlepszych wiodących marek komponentów rowerowych na świecie. Najlepsze wyselekcjonowane części, zostały tak dobrane aby zapewnić funkcjonalność, komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania roweru. 

Informacji zaczerpnięto ze strony:
http://wheeler.pl/

 

Firma Raleigh

Raleigh producent rowerów

Historia firmy Raleigh

W 1887 roku Sir Frank Bowden zainteresował się założeniem małego biznesu rowerowego. Zakład mieścił się przy ulicy Raleigh w Nothingam. Trzy lata później firma Bowdena na dobre zaczęła swoją działalność pod szyldem Raleigh - biorąc swoją nazwę od ulicy. Sześć lat później otwarto pierwszą, a zarazem największą na świecie fabrykę rowerów Raleigh.


zdjęcie - Sir Frank BowdenSir Frank Bowden

W 1902 roku firma Sturmey Archer stała się częścią grupy Raleigh. Trzy-biegowy system zmiany biegów opracowany przez firmę Sturmey, był pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie. W rowerach Raleigh piasta była oferowana od od 1903 roku.

W 1932 roku Sir Harold Bowden odszedł z Raleigh'a. W tym samym czasie produkcja osiągnęła wielkość 62 tysięcy sztuk rowerów rocznie.

W 1943 roku Raleigh kupił firmę Rudge-Whitworth, zajmujacą się produkcją opon

W 1960 roku Raleigh Industries połączył się z TI Group. Dzięki temu pod kontrolą Raleigh'a znalazły się takie firmy jak: Phillips, Hercules, Norman and Sun. Raleigh stał się największym producentem rowerów na świecie.

W 1970 roku firma wprowadziła na rynek rower typu Chopper. Model ten, dzięki swojemu wyglądowi (duże koło z tyłu, małe z przodu, agresywne wyglądające siodło) odniósł ogromny sukces w Anglii jak i w USA.

W 1985 roku do oferty wszedł model dziecięcy Vektar. Rower był połączeniem stylu Star Wars z technologią Knightrider'a. Rower, jako jeden z pierwszych na świecie, posiadał wbudowany licznik rowerowy radio FM. W latach 80 każde dziecko chciało go mieć!

W 1999 roku Raleigh kupił amerykańską markę rowerową Diamondback. Z jego pomocą powstała nowa kolekcja rowerów hi-end. Były to takie modele jak: Sabbath, Axis, DBR.

W 2001 roku część oddziałów Raleigha z całego świata zostało nabytych przez niemiecką Derby Cycle Company. Magazyny, biura i dystrybucja rowerów zostały przeniesione do nowej lokacji: Eastwood, Nottinghamshire.

W 2004 roku Raleigh po raz kolejny wprowadził do sprzedaży model Chopper - po 30 lat od pierwszej premiery.

W 2007 roku Ponownie na rynek wprowadzone zostały BMX'y spod znaku Burner.

W 2012 roku Raleigh został przejęty przez Grupę Accell.

Obecnie Raleigh jest jednym z największych producentów rowerów na świecie łącznie sprzedając ponad 3 miliony rowerów każdego roku. Raleigh, który obchodzi w tym roku 125 lecie, na  polskim rynku rowerowym istnieje od 4 lat. POLBIKE jako wyłączny dystrybutor jednej z najstarszych i najbardziej znanych rowerowych marek na świecie, oferuje rowery dla całej rodziny, które cechują się wysokim standardem i przystępną ceną. W swojej ofercie posiada rowery trekkingowe, city, comfort, crossowe, mtb, cruiser, folding oraz junior.

Informacji zaczerpnięto ze strony:
http://www.raleigh.pl/
http://www.encyklopediarowerowa.pl/